«Արարատցեմենտ» ՍՊԸ Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի բացահանքերի ընդլայնման արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 18-ին ժամը 15:00-ին ՀՀ Արարատի մարզի Ավշարի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի բացահանքերի ընդլայնման արդյունահանման աշխատանքների ժամկետի երկարաձգման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Public reviews will be held over expanding and mineral prospecting of open pits of Ararat travertine and clay mine, submitted by "Ararat Cement" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on May 18, at 15:00 public reviews will be held in Avshar community administration, Ararat Region, over the pre-assessment bid for environmental impact of expanding and mineral prospecting of open pits of Ararat travertine and clay mine, submitted by "Ararat Cement" LLC.