«Պռոդեքս» ՍՊԸ Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 16-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Պռոդեքս» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Կոտայքի մարզի Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го мая 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета общины Чаренцаван Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Продекс» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи углекислой миниеральной воды из скважин 34/70, месторождения углекислых минеральных вод Солаки Котайкской области РА (2-ое общественное обсуждение).
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. . 010/22-02-18: