<<ԱՏԳ Սթոուն>> ՍՊԸ-ի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի Ավագունու տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 7-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Արարատի մարզի Գոռավան համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ԱՏԳ Սթոուն» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Արարատի մարզի Արարատի տրավերտինների և կավերի հանքավայրի Ավագունու  տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների ժամկետի երկարաձգման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «АТГ стоун» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду для продление деятельности по добыче полезных ископаемых на участке Авагуни Араратского месторождения травертинов и глин
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/. 7-го мая 2018г. в 12:00 в здании муниципалитетa Горавана Араратского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «АТГ стоун» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду для продление деятельности по добыче полезных ископаемых на участке Авагуни Араратского месторождения травертинов и глин.