<<Նիգ Մայնինգ>> ՍՊԸ-ի Թաղամիրի ոսկու հանքերևակման տեղամասում 2018-2021թթ ընթացքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 7-ին, ժամը 15:00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրիի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Նիգ Մայնինգ>> ՍՊԸ-ի կողմից շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված Թաղամիրի ոսկու հանքերևակման տեղամասում 2018-2021թթ ընթացքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public hearings will be held over geological prospect of mineral mining of 2018-2021 at mining area in Taghamir gold mine, submitted by “Nig Mining” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on May 7, at 15:00 public reviews will be held in Meghri community administration, Syunik Region, over the pre-evaluation bid of the geological prospects of mineral mining of 2018-2021 at mining area in Taghamir gold mine, submitted to environmental impact expertise by “Nig Mining” LLC (Phase II).