<<Նիգ Մայնինգ>> ՍՊԸ-ի Թաղամիրի ոսկու հանքերևակման տեղամասում 2018-2021թթ ընթացքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 7-ին, ժամը 15:00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրիի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Նիգ Մայնինգ>> ՍՊԸ-ի կողմից շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված Թաղամիրի ոսկու հանքերևակման տեղամասում 2018-2021թթ ընթացքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку геологического изучения недр с целью добычи полезных ископаемых на период с 2018 по 2021 годы на Тагамирском месторождении проявления золота ООО <<Ниг Майнинг>>
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 7-го мая 2018г. в 15:00 в здании муниципалитетa общины Мегри Сюникского марза РА состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку геологического изучения недр с целью добычи полезных ископаемых на период с 2018 по 2021 годы на Тагамирском месторождении проявления золота ООО <<Ниг Майнинг>> (2-й этап).