<<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում օգտակար հանածոյի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. ապրիլի 19-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Արագածոտնի մարզի Արևուտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում օգտակար հանածոյի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Public reviews will be held over the preliminary evaluation bid for perlite mine geological exploration in Arteni /south-eastern section/, submitted by “ML Mining” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on April 19, at 11:00 public hearings will be held in Arevut community administration, Aragacotn Region, over the pre-assessment bid for perlite mine geological exploration in Arteni /south-eastern section/ submitted by “ML Mining” LLC (Public Review II).