<<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում օգտակար հանածոյի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. ապրիլի 19-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Արագածոտնի մարզի Արևուտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում օգտակար հանածոյի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку геологического изучения минеральных ресурсов в юго-западной части песчаных месторождений перлита Артени
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 19-го апреля 2018г. в 11:00   в здании муниципалитета  Аревута Арагацотнского марза РА состоятся общественные слушания  представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку геологического изучения минеральных ресурсов в юго-западной части песчаных месторождений перлита Артени (2-ое общественное обсуждение).
.С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы  www.mnp.am, по адресу: г.Ереван,  ул.Комитаса 29,  по тел. 010221568, 010220218.