«Խարկով Գրուպ» ՍՊԸ-ի Խարկովի տուֆի և պեմզայի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. ապրիլի 16-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Շիրակի մարզի Անի համայնքի Բագրավան բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Խարկով Գրուպ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Խարկովի տուֆի և պեմզայի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 010221568, 010220218, 098-09-20-90:

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку добычи месторождений туфа и пемзы Харькова ООО «Харьков Групп».
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 16-го апреля 2018г. в 12:00 в резиденции административного руководителя деревни Баграван община Ани Ширакского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Харьков Групп» заявки на предварительную оценку добычи месторождений туфа и пемзы Харькова (2-ое общественное обсуждение).
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы  www.mnp.am, по адресу: г.Ереван,  ул.Комитаса 29,  по тел. 010221568, 010220218, 098-09-20-90.