«Խարկով Գրուպ» ՍՊԸ-ի Խարկովի տուֆի և պեմզայի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. ապրիլի 16-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Շիրակի մարզի Անի համայնքի Բագրավան բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Խարկով Գրուպ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Խարկովի տուֆի և պեմզայի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 010221568, 010220218, 098-09-20-90:

Public reviews of the pre-evaluation bid of the geological prospects of Kharkov tufa and pumice mine will be held, submitted by “Kharkov Group” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on April 16, at 12:00 public reviews will be held in the Residence of the Administrative Head of Bagravan settlement, Ani community administration, Shirak Region, over the pre-evaluation bid of the geological prospects of Kharkov tufa and pumice mine, submitted by “Kharkov Group” LLC (Public Review II).
The project documents can be found in the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-15-68, 22-02-18, 098-09-20-90).