<<Միկմետալ>> ՍՊԸ Ջրաբերի լիթոիդային պեմզաների (Լանջ տեղամաս) հանքավայրի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. ապրիլի 3-ին ժամը 11:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի  Բյուրեղավան համայնքի Ջրաբերի գյուղապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Միկմետալ>> ՍՊԸ Ջրաբերի լիթոիդային պեմզաների (Լանջ տեղամաս) հանքավայրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):

Public reviews will be held over environmental impact assessments of the evaluation report of Jraber lithoidal pumice mine /Lanj section/ prospecting, submitted by “Mikmetal” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on April 3, at 11:00 public reviews will be held in Jraber village administration, Byureghavan community, Kotayk Region, over environmental impact assessments of the evaluation report of Jraber lithoidal pumice mine /Lanj section/ prospecting, submitted by “Mikmetal” LLC (Phase IV).