2018թ. փետրվարի 21-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկի քաղաքապետարանի շենքում <<Ռաֆարշին>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Հերհերի հրաբխային ավազի հանքավայրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումները (4-րդ հանրային քննարկում) տեխնիկական պատճառներով չեղյալ է հայտարարվում:
Հանրային քննարկումը (4-րդ հանրային քննարկում) համաձայն <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման, տեղի կունենա 2018թ. մարտի 5-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի Հերհեր բնակավայրի ներկայացուցչի նստավայրում:

The public review of February 21, 2018, submitted by “Rafarshin” LLC will be moved over to another day
Public reviews of environmental impact assessments of the evaluation report of mineral mining of Herher volcanic sand mine submitted by “Rafarshin” LLC to be held on February 21, at 12:00 in Jermuk Municipality, Vayoc Dzor Region was postponed due to technical reasons (Public Review IV).
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on March 5, at 12:00 public reviews will be held in Resident Representative of Herher settlement, Vayoc Dzor Region, over environmental impact assessments of the evaluation report of mineral mining of Herher volcanic sand mine submitted by “Rafarshin” LLC.