<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. փետրվարի 21-ին ժամը 14:00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Սիսիանի համայնքապետարանի շենքում, իսկ փետրվարի 22-ին ժամը 11.00-ին Քաջարանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Ճաննախագիծ>> ինստիտուտ ՍՊԸ կողմից ներկայացված Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Տրանշ-4՝ Սիսիան-Քաջարան ճանապարհահատվածի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության և դրա փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68:

Состоятся общественные слушания  представленной Институтом ООО «Дорпроект» заявки на ОВОС и процесса его экспертизы для  инвестиционной программы дорожного коридора Север-Юг Транш-4, строительство дорожного участка Сисиан-Каджаран
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г.21-го февраля 2018г. в 14:00 в здании муниципалитета Сисиана Сюникского марза РА и 22-го февраля в 11:00 в здании муниципалитета Каджарана состоятся общественные слушания  представленной Институтом ООО «Дорпроект» заявки на оценку воздействия на окружающую среду и процесса его экспертизы для  инвестиционной программы дорожного коридора Север-Юг Транш-4, строительство дорожного участка Сисиан-Каджаран/4-й этап/.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы  www.mnp.am, по адресу: г.Ереван,  ул.Комитаса 29,  по тел. 22-02-18, 22-15-68.