«ՄԼ Մայնինգ» ՍՊԸ Աշտարակի հրաբխային խարամի հանքավայրի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 4-րդ գլխի 36-րդ մասով սահմանված կարգով 2018թ փետրվարի 5-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Արագածոտնի մարզի Աշտարակի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ՄԼ Մայնինգ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված Աշտարակի հրաբխային խարամի հանքավայրի արդյունահանման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку добычии из месторождения вулканских шлаков Аштарака
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 5-го февраля 2018г. в 11:00 в здании администрации Аштарака Арагацотнского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку добычии из месторождения вулканских шлаков Аштарака.