<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. Փետրվարի 1-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Արարատի մարզի Դաշտաքարի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Ավշար ջուր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Արարատի մարզի Վեդու <<Արարատ>> ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 11 և 12 հորատանցքերից հանքային ջրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հավետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, Դաշտաքարի համայնքապետարանի շենքում, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 1-го февраля 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета Даштакара Араратского марза РА будут проведены общественные слушания представленного ООО «Авшарджур» отчёта оценки воздействия на окружающую среду добычи из скважин 11 и 12 месторождения углеродистых минеральных вод «Арарат» (Веди) в Араратском марзе РА, (4-ые общественные слушания).
С документами можно ознакомиться в здании муниципалитета Даштакара, на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/011/22-02-18, 010/22-15-68