<<Բիթեր Ռիվեր>> ՍՊԸ Արզնի համայնքի Երևան-Սևան մայրուղի 10/5 հասցեում նախատեսվող գարեջրի գործարանի և ռեստորանի կառուցման նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունվարի 29-ին, ժամը 12.00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի Արզնիի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Բիթեր Ռիվեր>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արզնի համայնքի Երևան-Սևան մայրուղի 10/5 հասցեում նախատեսվող գարեջրի գործարանի և ռեստորանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ փուլ/ :

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС планируемого строительства пивного завода и ресторана по адресу 10/5 трассы Ереван-Севан
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го января 2018г. в 12:00 в здании администрации Арзни Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Битер Ривер» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду планируемого строительства пивного завода и ресторана по адресу 10/5 трассы Ереван-Севан (община Арзни)(2-ой этап общественного обсуждения).