<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. Հունվարի 26-ին ժամը 13.00-ին, ՀՀ Տավուշի մարզպետարանի շենքում տեղի կունենան <<Երևաննախագիծ>> ՓԲԸ կողմից ներկայացված "ՀՀ Տավուշի մարզի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի"/Չաբաբաժին 1/, իսկ նույն օրը ժամը 15.00-ի ՀՀ Տավուշի մարզի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի" /Չաբաբաժին 5/ նախագծերի գնահատման հաշվետվությունների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, ՀՀ Տավուշի մարզպետարանի շենքում, ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 26-го января 2018г. в 13:00 в областной администрации Тавуша состоятся общественные слушания представленных ЗАО «Ереваннахагиц/Ереванпроект» отчётов оценки воздействия на окружающую среду документов пространственного планирования на микрорегиональном уровне (Раздел 1) Тавушского марза, а в тот же день в 15:00 пространственного планирования на микрорегиональном уровне (Раздел 5) Тавушского марза, (4-ый этап общественного обсуждения).
С документами можно ознакомиться в областной администрации Тавуша, на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/011/22-02-18, 010/22-15-68