<<ՍԱՀԱԿՅԱՆՇԻՆ>> ՍՊԸ Փարաքարի գիպսատար ապարների հանքավայրի Հարավային տեղամասի օգտակար հանածոների ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունվարի 24-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Արմավիրի մարզի Մերձավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<ՍԱՀԱԿՅԱՆՇԻՆ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Արմավիրի մարզի Փարաքարի գիպսատար ապարների հանքավայրի Հարավային տեղամասի օգտակար հանածոների ուսումնասիրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ/2-րդ փուլ/ :

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС среду исследований полезных ископаемых на Южном участке Паракарского месторождения гипсоносных пород
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 24-го января 2018г. в 11:00  в муниципалитете Мервзавана Армавирского марза состоятся общественные слушания  представленной ООО «СААКЯНШИН» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду исследований полезных ископаемых на Южном участке Паракарского месторождения гипсоносных пород  (2-ой этап общественного обсуждения).