<<Եղբայրներ>> ՍՊԸ՝  Հերհերի հրաբխային ավազի հանքավայրի արդյունահանման նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. դեկտեմբերի 7-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի Հերհեր բնակավայրի ներկայացուցչի նստավայրում տեղի կունենան <<Եղբայրներ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Հերհերի հրաբխային ավազի հանքավայրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid for mineral prospecting in Herher volcanic sand mine, submitted by “Brothers” LLC 23-11-2017
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 07, at 12:00 public reviews will be held at the representative office of Herher settlement, Jermunk community, Vayoc Dzor Region, over environmental impact assessment of the pre-evaluation bid for geological prospects at Herher volcanic mine, submitted by “Brothers” LLC (Public Review II).