Մշակվում է Շենգավիթ համայնքի նոր ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն,  մշակվում  է <<Սպայկա>> ՍՊԸ-ի՝ Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի վարչական տարածքում՝ 100.0 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից 116.0 լ/վրկ ջրառի նոր ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա             2017 թվականի նոյեմբերի 21-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, (տարեթիվը,ամիսը,ամսաթիվը) 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

In accordance with the RA water code as well as N217-N and N218-N decrees of the GoA (March 7, 2003), a draft is developed by the RA MNP Water Resource Management Agency over a new water usage permit of 116.0 l/s from the underground water resource projected for “Spayka” LLC with the objective of carrying out irrigation in the administrative area of Shengavit community, Yerevan.
All stakeholders can find document preparation and preliminary document draft, thus applying to the RA MNP Water Resource Management Agency from 17:00-18:00 P.M., on working days (5th floor, 3rd Government House, Republic Square, Yerevan).
Written remarks and proposals regarding the draft may be submitted at the consultation, which will be held (541 room, 5th floor, 3rd Government House, Republic Square, Yerevan) on November 21, at 16:00.