Նոր Խարբերդ համայնքի պարզեցված գլխավոր հատակագծի նախագծի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. նոյեմբերի 29-ին ժամը 11:00-ին ՀՀ Արարատի մարզի Նոր Խարբերդի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան Նոր Խարբերդ համայնքի պարզեցված գլխավոր հատակագծի նախագծի վերաբերյալ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, Նոր Խարբերդ համայնքապետարանի շենքում, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Public hearings will be held over main simplified plan of Nor Kharberd
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on November 29, at 11:00 public hearings will be held in Nor Kharberd community administration, Ararat Region, over the main simplified plan of Nor Kharberd community (Public Review IV).
The project documents can be found in the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-02-18, 22-15-68), Nor Kharberd community administration.