<<Թաթսթոուն>> ՍՊԸ-ի ՀՀ Սյունիքի մարզի Լիճքի հանքավայրի տեղամասում Մեղրի-1 220 կվ օդային գծի տեղափոխման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. հոկտեմբերի 4-ին, ժամը 15 00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի Ագարակ քաղաքի վարչական ղեկավարի նստավայրում /Գարեգին Նժդեհ 5 հասցեում/ տեղի կունենան <<Թաթսթոուն>> ՍՊԸ-ի կողմից շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված ՀՀ Սյունիքի մարզի Լիճքի հանքավայրի տեղամասում Մեղրի-1220 կվ օդային գծի տեղափոխման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68, 093 60 83 60:

Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го октября 2017г. в 15:00 в резиденции административного руководителя г.Агарак (Гарегина Нжде 5) общины Мегри Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Татстоун» заявки на оценку воздействия на окружающую среду работ по переносу 220 Кв воздушной линии участка Мегри-1 Личского месторождения (Сюникская область)(2-ое общественное обсуждение)
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/011/22-02-18, 22-15-68, 093 60 83 60: