<<ԱԲԻԼ>> ՍՊԸ-ի ՀՀ Շիրակի մարզի Արթիկի հրաբխային խարամների և տուֆերի հանքավայրի Հառիճ տեղամասի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. սեպտեմբերիի 26-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Շիրակի մարզի Հառիճի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<ԱԲԻԼ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Շիրակի մարզի Արթիկի հրաբխային խարամների և տուֆերի հանքավայրի Հառիճ տեղամասի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, Հառիճի համայնքապետարանի շենքում, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Состоятся общественные слушания отчёта оценки воздействия на окружающую среду проекта промдобычи участка Арич Артикского месторождения вулканических шлаков и туфов
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 26-го сентября 2017г. в 12:00 в здании администрации Арича Ширакского марза состоятся общественные слушания представленного ООО «АБИЛ» отчёта оценки воздействия на окружающую среду проекта промдобычи участка Арич Артикского месторождения вулканических шлаков и туфов (4-ое общественное обсуждение)
С документами можно ознакомиться в здании муниципалитете Арича, на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/011/22-02-18, 010/22-15-68.