«Նիգավա» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Ապարան>> ՓՀԷԿ-ի նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. Հոկտեմբերի 3-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ջրամբարի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Նիգավա» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Ապարան>> ՓՀԷԿ-ի նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, Ջրամբարի համայնքապետարանի շենքում, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС проекта малой ГЭС «Апаран»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 3-го октября 2017г. в 12:00 в здании муниципалитета Джамбара Арагацотнского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Нигава» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду проекта малой ГЭС «Апаран» (2-ое общественное слушание).
С документами можно ознакомиться в муниципалитете Джамбара, на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/011/22-02-18, 010/22-15-68.