Շրջակա միջավայրի նախարարությունը, Գլոբալ էկոլոգիական հիմնադրամի (GEF) ֆինանսավորմամբ և ՄԱԶԾ հետ համատեղ նախաձեռնել էին իրազեկման արշավ, որի շրջանակում հանրապետության տարբեր հատվածներում պետք է տեղադրվեին ջրային ռեսուրսների, օդի աղտոտվածության նվազեցման, անտառների պահպանության ու պլաստիկի դեմ պայքարի վերաբերյալ սոցիալական գովազդի թվով 60 վահանակներ։
Կորոնավիրուսի (COVID-19) համաճարակով պայմանավորված, շրջակա միջավայրի նախարարության և ՄԱԶԾ-ի համատեղ որոշմամբ, գովազդային վահանակների տեղադրման միջոցները փոխանցվել են առողջապահության նախարարությանը՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին ուղղված իրազեկման պաստառների տպագրության համար։
Մայրաքաղաքում և մի շարք մարզերում արդեն իսկ տեղադրված է սոցիալական գովազդի 38 վահանակ։ Եվս 22 վահանակ կտեղադրվի մոտակա ժամանակահատվածում։

Министерство окружающей среды при финансировании Глобального экологического фонда (GEF) и совместно с ПРООН инициировало кампанию по информированию, в рамках которой на разных участках республики должны были быть установлены 60 щитов социальной рекламы о водных ресурсах, снижении загрязнения воздуха, сохранении лесов и борьбе с пластиком.
В связи с эпидемией коронавируса (COVID-19), совместным решением министерства окружающей среды и ПРООН средства размещения рекламных щитов были переданы
Министерству здравоохранения для печати плакатов, направленных на борьбу с коронавирусом.
В столице и ряде областей уже размещены 38 щитов социальной рекламы. Еще 22 щитов будут установлены в ближайшее время.