Շրջակա միջավայրի նախարարությունը, Գլոբալ էկոլոգիական հիմնադրամի (GEF) ֆինանսավորմամբ և ՄԱԶԾ հետ համատեղ նախաձեռնել էին իրազեկման արշավ, որի շրջանակում հանրապետության տարբեր հատվածներում պետք է տեղադրվեին ջրային ռեսուրսների, օդի աղտոտվածության նվազեցման, անտառների պահպանության ու պլաստիկի դեմ պայքարի վերաբերյալ սոցիալական գովազդի թվով 60 վահանակներ։
Կորոնավիրուսի (COVID-19) համաճարակով պայմանավորված, շրջակա միջավայրի նախարարության և ՄԱԶԾ-ի համատեղ որոշմամբ, գովազդային վահանակների տեղադրման միջոցները փոխանցվել են առողջապահության նախարարությանը՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին ուղղված իրազեկման պաստառների տպագրության համար։
Մայրաքաղաքում և մի շարք մարզերում արդեն իսկ տեղադրված է սոցիալական գովազդի 38 վահանակ։ Եվս 22 վահանակ կտեղադրվի մոտակա ժամանակահատվածում։

The Ministry of Environment, in collaboration with Global Environment Facility (GEF) and UNDP, initiated an awareness campaign, in the frames of which 60 social advertising panels on water resources, air pollution reduction, forest protection and fight against plastic were to be placed in different parts of the republic.
Conditioned by Coronavirus (COVID-19) pandemic, by the joint decree of the Ministry of Environment and UNDP, the resources envisaged for installation of advertising panels were transferred to the Ministry of Health for the publication of fight against coronavirus posters.
There have already been placed 38 social advertising panels in the capital and in a number of regions.  Another 22 panels will be placed in the near future.