ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՇՄՆ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված նախնական գնահատման հայտերի և ՇՄԱԳ հաշվետվությունների փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ
Ելնելով «Կորոնավիրուս (COVID-19)»-ի տարածման դեմ իրականացվող միջոցառումներից և գործող արտակարգ դրության պայմաններից, շրջակա միջավայրի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված նախնական գնահատման հայտերի և ՇՄԱԳ հաշվետվությունների փորձաքննական գործընթացը՝ ելնելով հանրային քննարկումների իրականացման անհրաժեշտությունից, երկարաձգվում է:
Բացառություն կարող են լինել այն դեպքերը, երբ քննարկումների պատասխանատուի նախաձեռնությամբ (տեղական ինքնակառավարման և տարածքային կառավարման մարմիններ), ապահովելով օնլայն հարթակի միջոցով հարցուպատասխանների հնչեցման հնարավորությունը և արտակարգ դրության միջոցառումների կատարումը, կնախատեսվեն և կիրականացվեն հանրային քննարկումներ:

ОБЪЯВЛЕНИЕ об экспертном процессе заявок на предварительную оценку и отчетов по ОВОС, представленных на экспертизу воздействия на окружающую среду
Исходя из мероприятий против распространения "коронавируса (COVID-19)" и условий действующего чрезвычайного положения, Министерство окружающей среды сообщает, что процесс экспертизы заявок на предварительную оценку и отчетов по ОВОС, представленных на экспертизу исходя из необходимости проведения общественных обсуждений, продлевается.
Исключением могут быть случаи, когда по инициативе ответственного за обсуждения (органы местного самоуправления и территориального управления), обеспечивая возможность озвучивания вопросов и ответов посредством онлайн-платформы и выполнение мероприятий по чрезвычайному положению, будут предусмотрены и проведены общественные обсуждения.