ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՇՄՆ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված նախնական գնահատման հայտերի և ՇՄԱԳ հաշվետվությունների փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ
Ելնելով «Կորոնավիրուս (COVID-19)»-ի տարածման դեմ իրականացվող միջոցառումներից և գործող արտակարգ դրության պայմաններից, շրջակա միջավայրի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված նախնական գնահատման հայտերի և ՇՄԱԳ հաշվետվությունների փորձաքննական գործընթացը՝ ելնելով հանրային քննարկումների իրականացման անհրաժեշտությունից, երկարաձգվում է:
Բացառություն կարող են լինել այն դեպքերը, երբ քննարկումների պատասխանատուի նախաձեռնությամբ (տեղական ինքնակառավարման և տարածքային կառավարման մարմիններ), ապահովելով օնլայն հարթակի միջոցով հարցուպատասխանների հնչեցման հնարավորությունը և արտակարգ դրության միջոցառումների կատարումը, կնախատեսվեն և կիրականացվեն հանրային քննարկումներ:

ANNOUNCEMENT on the pre-assessment bids submitted to the Environmental Impact Expertise of the Ministry of Environment, and the expertise procedure of environmental impact assessment (EIA) reports
Taking into account the activities to prevent the spread of Coronavirus (COVID-19) and the present state of emergency, the Ministry of Environment informs that the pre-assessment bids submitted to the Environmental Impact Expertise of the Ministry of Environment, and the expertise procedure of environmental impact assessment (EIA) reports are extended, owning to the necessity of holding public reviews.
The exceptions may be the cases, when public reviews are envisaged and held on the initiative of the responsible person (local self-government and territorial administration bodies); online platform will be organized to provide an opportunity to raise questions and answers and to perform measures connected with the state of emergency.