Ստորագրվել է 2020 թվականի Հայաստանի Հանրապետության ջրային տարածքներում սոցիալական նպատակներով որսի (սիրողական ձկնորսություն) համար նախատեսվող օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանը
Հիմք ընդունելով «Որսի և որսորդական տնտեսության վարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 8-րդ կետը և հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի 2020 թվականի հունվարի 17-ի N2459-8 գրությամբ ներկայացված առաջարկությունները՝ շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը սույն թվականի փետրվարի 3-ին ստորագրել է 2020 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության ջրային տարածքներում սոցիալական նպատակներով որսի (սիրողական ձկնորսություն) համար նախատեսվող օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանը:

Подписан указ об установлении допустимых сроков и пределов охоты, предусмотренных для охоты (любительская рыбалка) на водных территориях Республики Армения в социальных целях
Руководствуясь 2-ой частью 5-ой статьи и 8-ым пунктом 1-ой части  8-ой статьи закона Республики Армения “Об охоте и ведении охотничьего хозяйства” и учитывая предложения представленные письмом N2459-8 от 17-го января 2020г. научным центром зоологии и гидроэкологии Национальной академии наук Республики Армения, министр окружающей среды Эрик Григорян 3 февраля нынешнего года подписал указ об установлении допустимых сроков и пределов охоты, предусмотренных для охоты (любительская рыбалка) на водных территориях Республики Армения в социальных целях в течение 2020 года.