Ստորագրվել է 2020 թվականի Հայաստանի Հանրապետության ջրային տարածքներում սոցիալական նպատակներով որսի (սիրողական ձկնորսություն) համար նախատեսվող օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանը
Հիմք ընդունելով «Որսի և որսորդական տնտեսության վարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 8-րդ կետը և հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի 2020 թվականի հունվարի 17-ի N2459-8 գրությամբ ներկայացված առաջարկությունները՝ շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը սույն թվականի փետրվարի 3-ին ստորագրել է 2020 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության ջրային տարածքներում սոցիալական նպատակներով որսի (սիրողական ձկնորսություն) համար նախատեսվող օգտագործման թույլատրելի չափաքանակները և որսի ժամկետները սահմանելու մասին հրամանը:

The order on defining permitted amounts and periods envisaged for hunting (amateur fishing) for social purposes within the RA water territory in 2020 was signed
Guided by the 2nd  paragraph of the 5th Article, the 8th point of the 8th Article of the RA Law on “Hunting and hunting recourses” and taking into consideration the proposals presented with  N2459-8 note by the Zoology and Hydro Ecology Scientific Center of the RA National Academy of Sciences (January 17, 2020), Minister of Enviornment Erik Grigoryan signed an order (February 3, 2020) defining permitted amounts and periods envisaged for hunting (amateur fishing) for social purposes within the RA water territory in 2020.