Հարմարվողականության հիմնադրամի խորհուրդը հաստատեց <<Ապագա առաջնորդների ներգրավում, երիտասարդների համար հարմարվողականության հիմնախնդիրների և լավագույն փորձի վերաբերյալ թվային կրթական մոդուլի ստեղծում>> դրամաշնորհային ծրագիրը
Խորհրդի կողմից հաստատված նոր դրամաշնորհային նախագծերը ներառում են փոքր նորարարական դրամաշնորհներ Հայաստանի (Ազգային իրականացնող մարմին՝ «ԲԾԻԳ» ՊՀ) և Չիլիի (Ազգային իրականացնող մարմին՝ AGCID), ինչպես նաև  մեկ աճողական դրամաշնորհային ծրագիր Ռուանդայի (երկրի Ազգային իրականացնող մարմնի՝ Շրջակա միջավայրի նախարարություն)՝ համար, որոնց ընդհանուր արժեքը 560,000 ԱՄՆ դոլար է:
Հայաստանի դրամաշնորհը (230.000 դոլար) միտված է ապագա առաջնորդների ներգրավմանը, երիտասարդների համար հարմարվողականության հիմնախնդիրների և լավագույն փորձի վերաբերյալ թվային կրթական մոդուլի ստեղծմանը:

The Adaptation Fund Board approves “Engaging future leaders: digital education module on adaptation challenges and best practices for youth” grant project
The new grant window projects approved by the Board include small innovation grants for Armenia (through its NIE, EPIU) and Chile (through its NIE, AGCID), and one project scale-up grant for Rwanda through its NIE, the Ministry of Environment – totaling about US$ 560,000. The Armenia grant ($230.000) is aimed at engaging future leaders through a digital education module on adaptation challenges and best practices for youth.