ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունը <<Պահպանվող տարածքների աջակցման ծրագիր-Հայաստան>> ծրագրի իրականացման գրասենյակի հետ համատեղ՝ հայաստանյան ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին հրավիրում է 2019թ-ի հուլիսի 11-13-ը ներառյալ այցելել ՀՀ Սյունիքի մարզ՝ ծանոթանալու ՊՏԱԾ-Հ ծրագրի շրջանակներում կատարված աշխատանքներին և ծրագրի արդյունքներին:
Կազմակերպվող լրագրողական այցի հետ կապված տրանսպորտային, սննդի և կեցության ծախսերը կհոգա հրավիրող կողմը: Այցի մասնակիցներին օրապահիկի վճարում չի նախատեսվում:
Լրագրողական այցի շրջանակներում այս փուլում նախատեսվում է մինչև 10 լրատվամիջոցների ոչ ավել քան 20 ներկայացուցիչների մասնակցության կազմակերպում:
Լրագրողական այցին մասնակցելու նպատակով խնդրում ենք հետաքրքրված լրատվամիջոցներին մինչև 2019թ-ի հուլիսի 8-ը ժամը 18:00-ը ներկայացնել թեկնածուների կոնտակտային տվյալները` 011 818-559 հեռախոսահամարով:

ОБЪЯВЛЕНИЕ – ПРИГЛАШЕНИЕ
Министерство окружающей среды РА совместно с офисом по реализации программы «Программа поддержки охраняемых территорий - Армения» приглашает представителей армянских СМИ посетить Сюникскую область РА с 11 по 13 июля 2019 года для ознакомления с работами, выполненными в рамках программы ППОТ-А и результатами программы.
Расходы на транспорт, питание и проживание в связи с организуемым журналистским визитом позаботится приглашающая сторона. Участникам визита не предусмотрена суточная оплата.
На данном этапе в рамках журналистского визита планируется организация участия представителей от 10 СМИ, не более 20 участников.
Для участия в журналистском визите просим заинтересованные СМИ представить контактные данные кандидатов до 8 июля 2019 года, в 18:00.