Հրավեր կրթական, գիտական և հասարակական կազմակերպություններից համապատասխան փորձագետների` մասնակցելու ՀՀ Սյունիքի մարզում գրանցված Հասարակական Կազմակերպություններից ստացված փոքր դրամաշնորհային ծրագրերի գնահատմանը
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
«Պահպանվող Տարածքների Աջակցման Ծրագիր-Հայաստան» (ՊՏԱԾ-Հ) ծրագրի իրականացման գրասենյակը ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության անունից հրավիրում է կրթական, գիտական և հասարակական կազմակերպություններից համապատասխան փորձագետների` մասնակցելու ՀՀ Սյունիքի մարզում գրանցված Հասարակական Կազմակերպություններից ստացված փոքր դրամաշնորհային ծրագրերի գնահատմանը:
Ծրագրերի գնահատման աշխատանքային խմբում ընդգրկվելու համար անհրաժեշտ է բնապահպանության, գյուղատնտեսության, սոցիալ-տնտեսական զարգացման, ֆինանսա-տնտեսական ոլորտների առնվազն 5 տարվա փորձառություն: Ընտրությունը կատարվելու է հայտ ներկայացնող անկախ փորձագետների ինքնակենսագրական տվյալների համեմատական գնահատման արդյունքներով: Գնահատումն իրականացվելու է հասարակական հիմունքներով:
Հետաքրքրված կազմակերպություններին և անհատներին խնդրում ենք ներկայացնել թեկնածություններ, ուղարկելով ինքնակենսագրականները m.babayan@consecoard.am կամ m.nalbandyan@consecoard.am հասցեով մինչև 2019 թ-ի հուլիսի 4-ը ներառյալ:
Գնահատման գործընթացում շահերի բախման հնարավոր դեպքերը բացառելու նպատակով Սյունիքի մարզից ներկայացված թեկնածությունները չեն դիտարկվելու:

Приглашение на участие в оценке малых грантовых программ, полученных от общественных организаций, зарегистрированных в Сюникской области РА
ОБЪЯВЛЕНИЕ
Офис по реализации программы «Программа поддержки охраняемых территорий - Армения» (ППОТ-А) от имени Министерства окружающей среды РА приглашает соответствующих экспертов образовательных, научных и общественных организаций принять участие в оценке малых грантовых программ, полученных от общественных организаций, зарегистрированных в Сюникском марзе РА.
Для оценки программ требуется как минимум 5-летний опыт работы в области экологии, сельского хозяйства, социально-экономического развития и финансово-экономической области. Оценка будет осуществляться на общественных основах.
Заинтересованные организации могут представить резюме своих кандидатов по адресу m.babayan@consecoard.am или по адресу m.nalbandyan@consecoard.am до 4 июля 2019 года.
С целью исключения возможных случаев конфликта интересов в процессе оценки, представленные из Сюникской области кандидатуры не будут рассмотрены.