«ԲԾԻԳ» ՊՀ-ն աշխատանքի է հրավիրում փորձագետների
«Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ը Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան աջակցությամբ իրականացնում է «Հայաստանի Հանրապետության բնության հատուկ պահպանվող տարածքների կառավարման համակարգի բարելավում՝ միջազգային համագործակցության և ՊՈԱԿ-ների կառավարող անձնակազմի կարողությունների հզորացման միջոցով» դրամաշնորհային ծրագիրը:
Ծրագրի նպատակն է Բնության հատուկ պահպանվող տարածքներում կենսաբազմազանության պահպանության բարելավումը՝ Հայաստանի Հանրապետության և Մեծ Բրիտանիայի Միացյալ Թագավորության միջև կապերի ամրապնդման, բնության հատուկ պահպանվող տարածքները կառավարող ՊՈԱԿ-ների անձնակազմի կարողությունների զարգացման և հասարակայնության լայն շրջանակներին պահպանվող արժեքների վերաբերյալ տեղեկատվության հասանելիության բարձրացման միջոցով:
«Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ը կազմել է բնապահպանության նախարարության և Մեծ Բրիտանիայի Միացյալ Թագավորության բնապահպանության, պարենի և գյուղատնտեսության դեպարտամենտի միջև համագործակցության հուշագիր:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է մշակել.
1. Հայաստանի Հանրապետության բնության հատուկ պահպանվող տարածքների ռազմավարության ճանապարհային քարտեզը,
2. Հայաստանի Հանրապետության կենսաբանական բազմազանության պահպանության, պաշտպանության, վերարտադրության  և օգտագործման բնագավառներում ռազմավարության  ճանապարհային քարտեզը:
Այս աշխատանքների իրականացման նպատակով «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ը աշխատանքի է հրավիրում երկու փորձագետի:
Ռազմավարությունների ճանապարհային քարտեզները պետք է մշակվեն պայմանագիրը կնքելուց 30-օրյա ժամկետում: Հուշագրի նախագիծը կտրամադրվի «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի կողմից:

ГУ «Офис по реализации природоохранных программ» при содействии Посольства Великобритании в Армении осуществляет грантовую программу «Улучшение системы управления особо охраняемых природных территорий Республики Армения посредством международного сотрудничества и усиления возможностей управляющего персонала ГНКО».
Цель программы-улучшение сохранения биоразнообразия на особо охраняемых территориях путем укрепления связей между Республикой Армения и Соединенным Королевством Великобритании, развития возможностей персонала ГНКО, управляющих особо охраняемыми территориями, и повышения доступности информации о ценностях широким слоям общественности.
ГУ «Офис по реализации природоохранных программ» составил меморандум о сотрудничестве между Министерством охраны природы и Департаментом охраны природы, продовольствия и сельского хозяйства Великобритании.
В рамках программы планируется разработать:
1. Дорожная карта стратегии особо охраняемых природных территорий Республики Армения,
2. Дорожная карта стратегии в области охраны, защиты, воспроизводства и использования биологического разнообразия Республики Армения.
С целью осуществления этих работ ГУ «Офис по реализации природоохранных программ» приглашает на работу двух экспертов.
Дорожные карты стратегий должны быть разработаны в 30-дневной срок после заключения договора. Проект меморандума будет предоставлена со стороны ГУ «Офис по реализации природоохранных программ».