<<ԵՄ շրջակա միջավայրի համար>> (EU4Environment) ծրագրի ազգային մեկնարկին նվիրված աշխատաժողով
2019թ. ապրիլի 29-ին «Արմենիա Մարիոթ» hյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում տեղի կունենա Եվրոպական Միության ֆինանսավորմամբ մեկնարկած «ԵՄ շրջակա միջավայրի համար» գործընթացը, որի նպատակն է օժանդակել Արևելյան գործընկերության 6 երկրի (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովա և Ուկրաինա) բնական կապիտալի պահպանության, տնտեսական աճը խթանելու գործում՝ կանաչ աճին նպաստող հնարավորությունների բացահայտման, բնապահպանական ռիսկերի և ազդեցությունների ավելի արդյունավետ կառավարման մեխանիզմների  կիրառումը:
Հանդիպմանը կմասնակցեն պետական կառավարման համակարգի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև Եվրոպական Միության և գործողության իրականացման գործընկերները՝ Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD), ՄԱԿ-ի Արդյունաբերական զարգացման կազմակերպության (UNIDO), ՄԱԿ-ի Շրջակա միջավայրի զարգացման կազմակերպության (UNEP), ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի (UNECE) և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները:
Աշխատաժողովի նպատակն է ներկայացնել «ԵՄ շրջակա միջավայրի համար» գործողության հիմնական բաղադրիչները և քննարկել Հայաստանի առաջնահերթությունները և մինչև 2022թ. դրանց իրականացման հետագա քայլերը:

29-го апреля 2009г. в зале «Тигран Мец» гостиницы «Армения Мариотт» состоится стартовавший при финансировании Европейского Союза процесс «ЕС для окружающей среды», целью которого является содействие сохранению природного капитала 6 стран Восточного партнерства (Армения, Азербайджан, Беларусь, Грузия, Молдова и Украина), стимулирование экономического роста в деле выявления способствующих зеленому росту возможностей, применения механизмов более эффективного управления экологическими рисками и воздействиями.
На встрече примут участие высокопоставленные чиновники системы государственного управления, представители частного сектора, а также партнеры Европейского Союза и по реализации действий - представители организации экономического сотрудничества и развития (OECD), организации промышленного развития ООН (UNIDO), организации развития окружающей среды ООН (UNEP), Европейской экономической комиссии ООН (UNECE) и Всемирного банка.
Цель семинара-представить основные компоненты действий «ЕС для окружающей среды», обсудить приоритеты Армении и до 2022 года дальнейшие шаги по их реализации.