Սիրելի հայրենակիցներ,
Բնապահպանության նախարարության կողմից մշակվել է օրենքի նախագծերի փաթեթը, որով 01.07.2019 թվականից կարգելվի պոլիէթիլենային տոպրակների անվճար տրամադրումը և 01.01.2020 թվականից կսահմանվի հատուկ հարկ։ Փաթեթին կարող եք ծանոթանալ e-draft.am հարթակում՝ հետևյալ հղումով https://www.e-draft.am/projects/1524:
Ըստ նախնական հետազոտության, այս միջոցառումը կբերի տոպրակների օգտագործման կտրուկ նվազեցմանը, իսկ 2022-ին նրանց վաճառքը Հայաստանում կարգելվի։
Մարտի 5-ին ժամը 17։00-ին բնապահպանության նախարարության նիստերի դահլիճում տեղի կունենա հանդիպում բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ՝ օրենքի նախագծերի փաթեթը քննարկելու նպատակով։
Քննարկմանը մասնակցել ցանկացողները կարող են գրանցվել 011-818-559 հեռախոսահամարով՝ մինչև 05․03․2019թ․ ժամը 13։00-ը։

Дорогие соотечественники,
Министерство охраны природы разработало пакет законопроектов, которым с 01.07.2019 года будет запрещено бесплатное предоставление полиэтиленовых пакетов и с 01.01.2020 года будет установлен специальный налог. С пакетом можно ознакомиться на платформе e-draft.am по следующей ссылке https://www.e-draft.am/projects/152.
Согласно предварительному исследованию, это мероприятие приведет к резкому сокращению использования пакетов, а к 2022 году их продажа будет запрещена в Армении.
5-го марта в 17:00 в зале заседаний Министерства охраны природы состоится встреча со всеми заинтересованными сторонами для обсуждения пакета законопроектов.
Желающие принять участие в обсуждении могут зарегистрироваться по телефону 011-818-559  до 05.03.2019 года в 13:00.