Էներգոարդյունավետ պիլոտային նախագծի մասնակցելու հրավեր՝ սառնարանային պահեստներ շահագործողների համար
Բնապահպանության նախարարությունը «Սառեցման և օդորակման ոլորտի մասնագետների կատարելագործման տարածաշրջանային կենտրոնի հիմնադրում ՄԱԿ-ի արդյունաբերական ծրագրի շրջանակներում հրավիրում է մասնակցելու ընտրական փուլին այն կազմակերպություններին, որոնք շահագրգռված են իրենց գործող սառնարանային պահեստներում հնամաշ սառնարանային կայանքները նոր և էկոլոգիապես անվտանգ կայանքներով փոխարինմամբ կամ նոր ժամանակակից տեխնոլոգիաներով աշխատող սառնարանային պահեստների կառուցմամբ:
Սառնարանային կայանքի գնումն ու մոնտաժումն իրականացվելու է 2018 թվականի վերջին – 2019 թվականի առաջի կեսին՝ վերը նշված ծրագրի շրջանակներում:
Սառնարանային պահեստը պետք է համապատասխանի հետևյալ չափանիշներին.
1. Մրգի և բանջարեղենի պահեստավորում
2. Ապրանքաշրջանառություն՝  օրեկան 5 տոննա
3. Պահեստավորված ապրանքի ծավալ՝  40-50 տոննա
4. Սառնարանային պահեստի ծավալ՝ մինչև 600 м3
5. Պահեստավորման ջերմաստիճան՝  + 2–ից մինչև  +4°С
6. Պատերի և առաստաղի ջերմամեկուսացում
Խնդրում ենք հետաքրքրված կազմակերպություններին ուղակել էլեկտրոնային նամակ min_ecology@mnp.am և info@armozone.am էլեկտրոնային փոստի հասցեներով մինչև ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 15-ը՝ ներառելով հետևյալ տեղեկատվությունը.

Министерство охраны природы приглашает принять участие в отборочном этапе те организации, которые заинтересованы в замене старых холодильных оборудований на своих холодильных складах новыми и экологически безопасными оборудованиями или в строительстве холодильных складов, работающие с инновационными технологиями в рамках промышленной программы ООН «Создание регионального центра по усовершенствованию специалистов по охлаждению и кондиционированию воздуха».
Закупка и установка холодильного оборудования будет осуществляться в конце 2018 года до середины 2019 года в рамках вышеупомянутой программы.
Склад холодильника должен соответствовать следующим стандартам:
1. Хранение фруктов и овощей
2. Товарный оборот: 5 тонн в день
3. Количества складированного продукта, 40-50 тонн
4 Объем хладохранилище до 600 м3
5. Температура хранения от + 2 до + 4 ° C
6. Теплоизоляция стен и потолков
Заинтересованные организации могут отправить электронное письмо по электронной почте min_ecology@mnp.am и info@armozone.am до 15 октября нынешнего года, включая следующую информацию: