Հայաստան է ժամանել միջազգային "Էլարդ Գրուպ" փորձագետների խումբը՝ Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտային հանքավայրի անկախ փորձաքննություն իրականացնելու նպատակով
Ինչպես հայտարարել էր բնապահապանության նախարարն, այդ պաշտոնում իր աշխատանքային 100 օրվա գործունեությունը ամփոփելու նպատակով անցկացված մամուլի ասուլիսում՝ Հայաստան են ժամանել միջազգային փորձագետներն՝ Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտային հանքավայրի շահագործման անկախ ուսումնասիրություն իրականացնելու նապատակով։ Բնապահպանության նախարարությունը հրավիրում է Շահագրգիռ բոլոր հասարակական կազմակերպություններին՝ 2018 թվականի սեպտեմբերի 20-ին ժամը 17։00-18։30 փորձագետների խմբի հետ հանդիպման։
Հասցե՝ հանրապետության հրապարակ, կառավարական 3-րդ շենք, 5-րդ հարկ, խորհրդակցությունների դահլիճ։
Հանդիպմանը մասնակցել ցանկացողներին խնդրվում է գրանցվել մինչև սեպտեմբերի 20-ը, ժամը 15։00-ն՝ 011-818-559 հեռախոսահամարով։

Международная группа экспертов "Элард груп" прибыла в Армении для проведения независимой экспертизы золоторудного кварцитового месторождении Амулсара
Как заявил министр охраны природы, на пресс-конференции для подведения итогов своей 100-дневной работы в министерстве, в Армению прибыли международные эксперты, которые проводят независимое исследование эксплуатации месторождения золота и кварцита Амулсара. Министерство охраны природы приглашает всех заинтересованных общественных организаций встретиться с группой экспертов 20-го сентября 2018 года в 17.00-18.30.
Адрес: Площадь Республики, здание правительства 3, 5-й этаж, конференц-зал Министерства охраны природы.
Желающие принять участие в собрании могут зарегистрироваться по телефону 011-818-559 до 15:00, 20-го сентября.