Բնապահպանության նախարարությունը ՄԱԱԶԿ-ի աջակցությամբ 2018 թվականի սեպտեմբերի 18-ին «Հայաթ փլեյս» հյուրանոցում նախաձեռնել է սառնագենտների կիրառման բնագավառների (սառեցում, օդորակում, էներգաարդյունավետություն) բիզնես-ներկայացուցիչների հետ հանդիպում: Հանդիպումների ժամանակացույցը ներկայացված են ստորև.
• Հանդիպում սուպերմարկետների ներկայացուցիչների հետ- ժամը 11:00-13:00:
• Հանդիպում սառնարանային տնտեսությունների ներկայացուցիչների հետ- ժամը 14:00-16:00:
• Հանդիպում հյուրանոցների ներկայացուցիչների հետ- ժամը 16:00-18:00:
Հանդիպումների ընթացքում ներկայացվելու են տվյալ ոլորտում օգտագործվող սառեցման և օդորակման սարքավորումների միջոցով բնության վրա ազդեցությունը նվազեցնելու հնարավոր լուծումներն ու առաջարկությունները, ինչպես նաև տվյալ ոլորտի վերաբերյալ միջազգային շուկայում առկա միտումները: Անհրաժեշտության դեպքում՝ ոլորտային փորձագետները պատրաստ կլինեն տրամադրել մասնագիտական խորհրդատվություն:
Հանդիպմանը մասնակցելու համար խնդրում ենք գրանցվել 011 – 818-532 հեռախոսահամարով, մինչև սեպտեմբերի 17-ը, ժամը 18:00 –ն։

Министерство охраны природы при поддержке ПРООН 18 сентября 2018 года в отеле «Аят плейс» инициировало встречу с представителями бизнеса сферы применения хладагентов (охлаждение, кондиционирование, энергоэффективность). График встреч представлены ниже:
• Встреча с представителями супермаркетов – в 11:00 - 13:00.
• Встреча с представителями холодильных хозяйств - в 14: 00 - 16: 00.
• Встреча с представителями гостиниц в 16: 00 - 18: 00.
В ходе встреч будут представлены возможные решения и рекомендации по снижению воздействия на окружающую среду с помощью оборудования для охлаждения и кондиционирования воздуха, а также существующие тенденции на международном рынке в этой области. При необходимости отраслевые эксперты будут готовы предоставить профессиональные консультации.
Для участия во встрече, пожалуйста, зарегистрируйтесь по телефону 011-818-532 до 18:00, 17-го сентября.