Մշակվում  է ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ագարակավան համայնքում Համլետ Հակոբյանի կողմից վարձակալած հողատարածքի ոռոգման նպատակով ջրառի նոր  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն,  մշակվում  է ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ագարակավան համայնքում Համլետ Հակոբյանի կողմից վարձակալած հողատարածքի ոռոգման նպատակով՝ ՙՙՔարանձավ՚՚ կոչվող բնական աղբյուրից՝ 0.22 լ/վրկ ջրառի նոր  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա  2018 թվականի սեպտեմբերի 3-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект нового разрешения на водопользование Гамлетa Акопянa, из природного водного источника «Карандзав» в объёме 0.22 л/сек для орошения на арендованной земли общины Агаракаван Арагацотнского марза РА.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 3-го сентября 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.