Մշակվում է ՀՀ Արմավիրի մարզի Առատաշեն համայնքի խմելու-կենցաղային նպատակով՝ ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից՝ 7.0 լ/վրկ ջրառի նոր ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն,  մշակվում  է ՀՀ Արմավիրի մարզի Առատաշեն համայնքի խմելու-կենցաղային նպատակով՝ ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից՝ 7.0 լ/վրկ ջրառի նոր  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա                    2018 թվականի օգոստոսի 31-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն,   5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд общине Араташен Армавирской области из подземного водного источника в объёме 7.0 л/сек
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 31-го августа 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.