Բնապահպանության նախարարության նախաձեռնությամբ Հայաստանում մեկնարկել է մեկանգամյա օգտագործման պլաստիկի արգելման գործընթաց։
Մեկնարկած միջոցառումների շրջանակներում Բնապահպանության նախարարությունը հանդիպման է հրավիրում բնապահպանության ոլորտում գործունեություն ծավալող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու մեկանգամյա օգտագործման պլաստիկի արգելման վերաբերյալ հարցեր։
Բնապահպանության նախարարի առաջին տեղակալ Իրինա Ղափլանյանի հետ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 20-ին, ժամը 17։00-ին։
Հասցե՝ Հանրապետության հրապարակ, կառավարական 3-րդ շենք, 5-րդ հարկ, Բնապահպանության նախարարության խորհրդակցությունների դահլիճ։
Հանդիպմանը մասնակցել ցանկացողները գրանցման համար կարող են զանգահարել 011-818-517 հեռախոսահամարով, մինչև օգոստոսի 20-ը, ժամը 12։00-ն։

A meeting invitation to representatives of NGOs, targeted at considering the steps towards refusing single-use plastic
On the initiative of the Ministry of Nature Protection, the ban on single-use plastic was initiated in Armenia.
The Ministry of Nature Protection invites representatives of non-governmental organizations engaged in the sphere of environmental protection to discuss the issues over prohibiting single-use plastic within the scopes of the launched events.
On August 20, at 17:00 there will take place the meeting of the representatives of NGOs along with First Deputy Minister of Nature Protection Irina Ghaplanyan.
Address: MNP Conference Hall, 5th floor, 3rd Government House, Republic Square, Yerevan.
People wishing to participate in the meeting are kindly asked to be registered until August 20, 12:00 by calling 011-818-517.