Մշակվում է Արարատի մարզի Սիփանիկի համայնքապետարանի՝ խմելու-կենցաղային և 225 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով համայնքի վարչական տարածքում ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից համապատասխանաբար 2,1 լ/վ և 160լ/վ ջրաքանակներով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների  կառավարման  գործակալության  կողմից  ՀՀ  ջրային  օրենսգրքի և  կառավարության 07.03.2003թ. N217–Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների  համաձայն  մշակվում  է  Արարատի  մարզի  Սիփանիկի  համայնքապետարանի՝  խմելու-կենցաղային և 225 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով  համայնքի  վարչական տարածքում ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից համապատասխանաբար  2,1 լ/վ և 160լ/վ ջրաքանակներով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա   2018 թվականի օգոստոսի  2-ին, ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն,   5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд и для орошения 225 гектаров земли на административном территории общины муниципалитета Сипаник Араратской из природных водных источников соответственно в объёме 2.1л/сек
В соответствии с требованиями водного кодекса РА, и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд и  для орошения 225 гектаров земли на административном территории общины муниципалитета Сипаник Араратской области из природных водных источников соответственно в объёме 2.1л/сек и 160л/сек.
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 2-го августа 2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.