Մշակվում է Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքի հեռագնա արոտավայրերի ջրարբիացման նպատակով <<Փամբի փինաչու գոմի աղբյուր>> ջրաղբյուրից 0.4 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
Բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների  կառավարման  գործակալության  կողմից  ՀՀ  ջրային  օրենսգրքի և  Կառավարության 07.03.2003թ. N217–Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների  համաձայն մշակվում է Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքի հեռագնա արոտավայրերի ջրարբիացման  նպատակով <<Փամբի փինաչու գոմի աղբյուր>>  ջրաղբյուրից  0.4 լ/վ  ջրաքանակով   ջրառի  ջրօգտագործման  թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա   2018 թվականի օգոստոսի  2-ին, ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование Джрашенской общине Лорийского марза в целях поливки дальних пастбищ 0.4л/сек воды из природного источника «Памби пиначу гом».
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն агентством по управлению водными ресурсами аппарата министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование Джрашенской общине Лорийского марза в целях поливки дальних пастбищ 0.4л/сек воды из природного источника «Памби пиначу гом».
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 2-го августа 2018г. в 16:00 в в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.