ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<Ակնա Ջուր>> ՍՊԸ-ի ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքի վարչական տարածքում խմելու-կենցաղային և արդյունաբերական /շշալցում/ նպատակներով <<Հաուզի ջուր>> կոչվող բնական աղբյուրից՝ 5.0 լ/վրկ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի հունիսի 26-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА, и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд и промышленных целей городе Гавар Гегаркуникской области из природного водного источника «Аузи джур» в объёме 5.0 л/сек / ООО <<Акна джур>>.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 26-го июня 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.