ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքի Կարմրաշեն բնակավայրի վարչական տարածքում ջրարբիացման նպատակով՝ ՙՙՍև քար-2՚՚ բնական աղբյուրից՝ 0,66 լ/վրկ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի հունիսի 25-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд на административной территории поселка Кармрашен города Джермук Вайоц-дзорской области из природного водного источника «Сев кар - 2» в объёме 0,66 л/сек
В соответствии с требованиями водного кодекса РА, и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водопользование для хозяйственно-питьевых нужд на административной территории поселка Кармрашен города Джермук Вайоц-дзорской области из природного водного источника «Сев кар - 2» в объёме 0,66 л/сек
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 25-го июня  2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.