Մշակվում է ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ավան համայնքի խմելու-կենցաղային նպատակով՝ ՙՙԿապույտ՚՚ և ՙՙԽնուսիկ՚՚ աղբյուրներից 3.9 լ/վրկ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն,  մշակվում  է ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ավան համայնքի խմելու-կենցաղային նպատակով՝ ՙՙԿապույտ՚՚ և ՙՙԽնուսիկ՚՚  աղբյուրներից 3.9 լ/վրկ ջրառի  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա 2018 թվականի հունիսի 25-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водозабор-водопользование для хозяйственно-питьевых нужд общине Аван Арагацотнской области из природного водного источников «Капуйт» и «Хнусик» в объёме 3.9 л/сек
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водозабор-водопользование для хозяйственно-питьевых нужд общине Аван Арагацотнской области из природного водного источников «Капуйт» и «Хнусик» в объёме 3.9 л/сек
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 25-го июня  2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.