ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Արարատի մարզի Ռանչպար համայնքի վարչական տարածքում Հովհաննես Մուրադյանի կողմից 8.10 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից՝ 7.5 լ/վրկ ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի մայիսի 14-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование Ованнеса Мурадяна, из природного источника в объёме 7.5 л/сек для орошения 8.10 гектаров земли на административном территории общины Ранчпар Араратского марза РА
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն  и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование Ованнеса Мурадяна,  из природного источника в объёме 7.5 л/сек для орошения 8.10 гектаров земли  на административном территории общины Ранчпар Араратского марза РА.
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 14-го мая  2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.