ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է ՀՀ Արարատի մարզի Ուրցաձոր համայնքի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական նպատակով /ջրի կուտակուկ առավելագույնը` 24.9 մլն.մ3/ նպատակով նույն մարզի Ուրցաձոր և Դաշտաքար համայնքների վարչական տարածքների Վեդի, Խոսրով գետերից՝ 1567.4 լ/վրկ և Կուտուց սելավատարից՝ 219.5 լ/վրկ ջրառի նոր ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի փետրվարի 13-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается новый проект разрешения на водопользование на административном территории общины Урцадзор Араратского марза РА для сельскохозяйственных целей из рек Веди и Хосров общины Урцадзора и Даштакара в той же марза, в объёме 1567.4 л/сек и из Кутуца, в объёме 219.5 л/сек /максимальное скопление воды составляет 24,9 млн. м3/.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 13-го февраля 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.