ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.2003թ. N217–Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն մշակվում է Գևորգ Մալխասյանի՝ ՀՀ Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան համայնքի վարչական տարածքում 4.96 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով բնական աղբյուրից 6.46 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի փետրվարի 14-ին, ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование Геворкa Малхасянa, из природного источника в объёме 6,46 л/сек для орошения 4,6 гектаров земли на административном территории общины Канакераван Котайкского марза РА.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 14-го февраля 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.