ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և . N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<Վլադ Հակոբյանի անվան համակցված կերերի գործարան>> ՓԲԸ-ի՝ (Դիլիջանի տեղամաս) ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի վարչական տարածքում արդյունաբերական նպատակով 2 անանուն աղբյուրից՝ 2.1 լ/վրկ և 0.52 լ/վրկ նոր ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի հունվարի 23-ին ժամը 16:00 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект нового разрешения на водопользование ЗАО «Завод комбинированных кормов имени Влада Акобяна» (Дилижанский участок) из 2-ух безымянных источников на административной территории города Дилижан в объёме 2,1 л/сек и 0,52 л/сек для промышленных целей.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 23-го января 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.