Մշակվում է <<Արարատի ավագ դպրոց>> ՊՈԱԿ-ի` ՀՀ Արարատի մարզի Արարատ քաղաքի վարչական տարածքում 0.72 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից 1.1 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և  N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն,  մշակվում  է  <<Արարատի ավագ դպրոց>>  ՊՈԱԿ-ի`  ՀՀ Արարատի մարզի Արարատ քաղաքի  վարչական տարածքում  0.72 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով  ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից   1.1  լ/վ  ջրաքանակով   ջրառի  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա   2018 թվականի հունվարի 22-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն,  5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водозабор-водопользование ГНКО «Высшая школа Арарата» из подземного водного источника на административной территории города Арарат Араратской области в объёме 1,1 л/сек
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն  и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы  разрабатывается проект разрешения на водозабор-водопользование ГНКО «Высшая школа Арарата» из подземного водного источника на административной территории города Арарат Араратской области в объёме 1,1 л/сек для орошения земельного участка в 0,72 га.
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 22-го января  2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.