Մշակվում է <<Սիր Կապ Արմենիա>> ՓԲԸ-ի  Երևանի մասնաճյուղի` ՀՀ Կոտայքի մարզի Ձորաղբյուր համայնքի վարչական տարածքում խմելու-կենցաղային և 31.07 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակներով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը
ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և  N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն  մշակվում է  <<Սիր Կապ Արմենիա>>  ՓԲԸ-ի  Երևանի մասնաճյուղի`  ՀՀ Կոտայքի մարզի Ձորաղբյուր   համայնքի վարչական տարածքում խմելու-կենցաղային և 31.07 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակներով  ստորերկրյա  ջրային ռեսուրսից  համապատասխանաբար  4.9 լ/վ և 12.3 լ/վ  ջրաքանակներով   ջրառի  ջրօգտագործման թույլտվության   նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում  փաստաթղթի  քննարկումը  տեղի  կունենա   2018 թվականի հունվարի 22-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водозабор-водопользование из подземного водного источника на административной территории общины Дзорахбьюр Котайкского марза Ереванского филиала ЗАО «Сир Кап Армения» для хоз-питьевых нужд и орошения земельного участка в размере 31.07га в объёме 4,9 л/сек и 12,3л/сек соответственно.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 22-го января 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.