ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն, մշակվում է <<ՍԵՎԱՆ ԱԿՎԱ>> ՓԲԸ-ի` ՀՀ ԳԵղարքունիքի մարզի Լճափ համայնքի վարչական տարածքում 2.0 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից 2.4 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի հունվարի 15-ին ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование ЗАО «СЕВАН АКВА» из подземного водного источника в объёме 2,4 л/сек для орошения земельного участка в 2,0 га на административной территории общины Лчап Гегаркуникской области.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 18-го января 2018г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.