«Պահպանվող Տարածքների Աջակցման Ծրագիր-Հայաստան» (ՊՏԱԾ-Հ) ծրագրի իրականացման գրասենյակը Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարարության անունից հրավիրում է հետաքրքրված կազմակերպություններին մասնակցելու «Արևիք ազգային պարկի և Բողաքար պետական արգելավայրի սահմանների ճշգրտում/սահմանագծում և կադաստրային գրանցմանն աջակցություն» խորհրդատվական ծառայության իրականցման համար գնառաջարկի մրցույթային փաթեթի ներկայացման նպատակով հայտարարվող մրցույթին:
Խորհրդատվական Ծառայության ձեռքբերում |
KfW գնումների ընթացակարգ, ազգային գնահարցում |
SPPA /ARMENIA/G/2017-4 |
Արևիք ազգային պարկի և Բողաքար պետական արգելավայրի սահմանների ճշգրտում/սահմանագծում և կադաստրային գրանցմանն աջակցություն: |
Դեկտեմբերի 15, 2017 |
Հունվարի 26, 2018 |
- Նվազագույնը 5 տարվա աշխատանքային փորձ քարտեզագրման և/կամ գեոդեզիայի բնագավառում
- Ապացուցված/հիմնավորված փորձառություն աշխատելու և համագործակցելու քարտեզագրության և գեոդեզիայի բնագավառի պետական հիմնարկների և լիազոր մարմինների հետ` նվազագույնը 2 ծրագրային փորձառություն առնվազն վերջին 10 տարվա ընթացքում
- Միջազգային կազմակերպությունների/դոնորների հետ քարտեզագրման բնագավառի առնվազն 2 ծրագրային փորձառություն առնվազն վերջին 10 տարվա ընթացքում
- Ծրագրի թիրախային տարածաշրջանի, պահպանվող տարածքների բնագավառի, անտառների և/կամ համայնքների հետ առնվազն 2 ծրագրային փորձառություն առնվազն վերջին 10 տարվա ընթացքում

“Support Program for Protected Areas-Armenia” (SPPA-A) project implementation unit, on behalf of the Ministry of Nature Protection of the Republic of Armenia, invites all interested companies to submit bids for the tender, announced for the price quotation submission of consulting services on the implementation of Demarcation of Boundaries and Support in Cadastral Registration for Areviq National Park and Boghaqar State Sanctuary.
Procurement of Consulting Service |
KfW procurement rules apply, National price quotation |
SPPA /ARMENIA/CS/2017-1 |
Implementation of demarcation of boundaries and supporting in cadastral registration for Areviq National Park and Boghaqar State Sanctuary |
15 December 2017 |
26 January 2018 |
Qualification Requirements:
- At least 5 years of experience in mapping and/or geodesy field.
- Proven experience to work and cooperate with state institutions and authorized bodies in the field of mapping and geodesy, at least 2 projects’ experience during at least last 10 years.
- At least 2 projects’ experience during at least last 10 years in cooperation with international organizations/donors in the field of mapping.
- At least 2 project experience during at least last 10 years in the Programme's target region, in protected areas field, in forests and/or with communities.
- Knowledge of English language for the Manager and Key experts staff.
- Existence of the staff with relevant background and qualifications.
Please, find more information about procedures of the bid package submission on the official website of the Ministry of Nature Protection of RA -www.mnp.am, downloading it here.