ՀՀ բնապահպանության նախարարության ենթակայությամբ գործող Հայաստանի բնության պետական թանգարանում ս/թ սեպտեմբերի 20-ին ժ.15:00-ին տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնին նվիրված միջոցառում: Միջոցառման շրջանակներում կազմակերպվելու է հանդիպում արցախյան պատերազմի մասնակիցների հետ, ներկայացվելու է Աննա Մկրտչյանի նկարների` «Հայաստանի հարուստ ժառանգությունը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: Երկրորդ բաժնում կներկայացվի ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Զորական» համույթի ելույթը:
Ելույթի խոսքով հանդես կգան գեներալ-մայոր Ա. Ֆիդանյանը և գեներալ մայոր Ս.Սաֆարյանը, ՀՀ նկարիչների միության նախագահ Կ.Աղամյանը, Ա.Տերտերյանի անվան արվեստի դպրոցի տնօրեն պրոֆեսոր Ա.Մարտիրոսյանը, գեղանկարիչ Վ.Ջիվանյանը:

Празднование Дня Независимости в Государственном музее природы Армении
20 сентября 2017 года в 15:00 в Государственном музее природы Армении которое находится под юрисдикцией Министерства охраны природы, состоится мероприятие, посвященное Дню независимости Республики Армения.
В рамках мероприятия будет организована встреча с участниками Арцахской войны, будет представлена выставка картин Анны Мкртчян под названием «Богатое наследие Армении». Во второй части будут представлены выступления ансамбля «Зоракан» Министерства обороны РА.
С речью выступил генерал-майор А. Фиданьян и генерал-майор С. Сафарян, президент Союза художников Армении К. Агамян, директор художественной школы им. А. Тертеряна А. Мартиросян, художник В. Живанян.