ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և ՀՀ կառավարության 07.03.03թ. N217 –Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն մշակվում է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիկ համայնքի համայնքային պատկանելության 40.0հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրաղբյուրից 56.0լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2017 թվականի հուլիսի 7-ին, ժամը 1600 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г. N217-Ն и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование в объёме 56.0 л/сек. для оросительных нужд мунициальной территории в 40.0га общины Варденик Гегаркуникского марза РА.
Обсуждения по поступившим замечаниям и предложениям по проекту предварительной версии документа будут проведены 7-го июля 2017г. в 16:00 в 541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.